Przed południem to czas na zwiedzenie osady Aint Ben Haddou i studia filmowego w Ouarzazate. Południem wracanie do Marrakeszu - do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się ponownie w tętniącym życiu Marrakeszu. 

Tym razem po śniadaniu wyruszamy samochodem na największe  pustynne wydmy. Przed nami kompletne bezdroża, wśród gór i ogromnych przestrzeni. Jedziemy 4x4, więc możemy wjechać w piach i na wydmy.

Lunch zjemy na łonie natury, zobaczymy najwyższe wydmy Erg Chigaga, przejedziemy przez oazy i wśród najstarszych formacji skalnych, pełnych skamielin.  

Po off roadzie na Saharze przesiadacie się w wygodnego busa i ruszacie w drogę do filmowej osady Aint Ben Haddou. 

Noc w kahsbie (rodzaj hotalu) w górach z kolacją. 

 

paszport - ważny minimum 3 miesiące

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety, rękawiczki

 

 

co zabrać na rajd:

JEDŹ z NAMI

To, co najbardziej znane na pustyni to wydmy...dziś dzień piasku i piaszczystych gór. Zapuścimy się konno w wydmowy, bajkowy krajobraz.

Znów na konie. Tym razem skierujemy się w stronę gór, by dotrzeć do najstarszego masywu górskiego Maroka  - gór Bani. 

Konie, konie, dziś będą konie! A więc dziś wskakujemy w siodła i ruszamy na naszych rumakach w trasę. Jeździmy cały dzień, ok. 5 h z przerwą na lunch, który jemy pod palmami. Trasa poprowadzi nas przez berberyjskie wioski zbudowane z gliny i słomy, okoliczne ogrody pełne kolendry i palm daktylowych.

Dziś wyruszamy w długą drogę na południe kraju - do M'hamid, małej wioski, ostatniej zamieszkanej przed Saharą. Droga będzie prowadziła przez góry Atlas, wśród ośnieżonych szczytów. Będzie dużo zakrętów, zmian wysokości, dlatego podróż zajmie nam ok. 7 h. Wynagradzają to widoki - od skalistych gór Atlasu, pokrytych śniegiem szczytów, po oazy z kwitnącymi drzewami w dolinach, księżycowe góry Anty Atlasu i  gaje palmowe w okolicach Zagory.

Śpimy w campie na pustyni, dość wygodnym i stylowym.

Znajdziecie tu świece, dywany i ładnie urządzone namioty. Poza tym będzie ciepła woda i prąd.

Lądujecie w Marrakeszu, jednym z najpopularniejszych miast Maroka. Kolorowe dywany, góry przypraw, zapach skór, niekończące się kramy, korzenna kawa, słodki nugat, zaklinacze węży...wąskie uliczki, orientalne jedzenie, wysypujące się owoce, miliony oliwek...oto plac Jmaa El Fnaa . To tam dziś rozpoczniecie przygodę z Marokiem. Na koniec odpoczynek w riadzie, z kolacją na tarasie - wszystko w tradycyjnym marokańskim stylu.

dzień 4

dzień 3

dzień 2

dzień 8

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 1

ERG LIHOUDI, 

czyli camp pośród wydm oraz konno i 4x4 po pustyni 

MAROC à CHEVAL

najlepsze rajdy konne w Maroku

GRUPA: 12 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 900 euro

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery

DODATKOWE KOSZTY:

lot, posiłki w drodze z Marrakeszu do Zagory i z Zagory do Marrakeszu, wejścia do zabytków w Marrakeszu, ubezpieczenie

DATY: 

         08- 15/12/2023

      

Przed wylotem zdążycie jeszcze zwiedzić medinę i porozglądać się po kramach Marrakeszu.  Popołudniem odwozimy Was na lotnisko.