Jedź z nami

dzień 2

dzień 1 

Przylot do Agadiru. Z lotniska zabieramy Was do nadmorskiej wioski Sidi Kaouki. Śpimy w bardzo wygodnym domu - willi z basenem, z pięknym widokiem na Ocean w dali. Wieczorem wspólna kolacja.

PROGRAM:

Tydzień relaksu, plaż i jogi

 

 

Niezapomniany tydzień w Maroku.

Jesteśmy nastawieni głównie na zajęcia jogi. Ale oprócz jogi odkryjecie piękno miasta Essaouiry, jej artystyczny charakter widoczny w wąskich uliczkach pełnych kolorów straganów i małych kawiarenek. Zabierzemy Was na wycieczki do najpiękniejszych miejsc w okolicy, zapoznamy z naszymi zwierzętami, które potowarzyszą Wam w spacerach na puste, szerokie i piękne plaże. Będziemy jeść nad brzegiem morza, kąpać się w Oceanie, spróbujemy surfingu, pójdziemy do tradycyjnego hammamu na masaż.

 Idealne połączenie podróży, jogi i relaksu.

Przyłącz się do nas i odnajdź spokój w magicznym Maroku!

Jesteśmy koniarzami. Konie to nasze życie. Dlatego chcieliśmy Wam pokazać piękno tych zwierząt i ile endorfin może dać jazda konna. Zabierzemy Was na zachód słońca na spacer po plaży. 

dzień 4

dzień 3

Każdy dzień zaczyna się od jogi. Na śniadanie mamy świeży (czasem jeszcze ciepły) chleb, sok z świeżych pomarańczy, marokańskie naleśniki, lokalne konfitury, oliwę i marokański biały ser. 

Po śniadaniu wybierzemy się na przejażdżkę na wielbłądach aż do małych kaskad. Droga prowadzi przez klify i plaże. Lunch weźmiemy ze sobą, żeby zjeść na plaży. Będzie czas na relaks, spacer, kąpiel w oceanie. Wielbłądy poczekają by zabrać nas do domu.  

Wieczorem joga i kolacja.  

Wybierzemy się do miasta - Essaouira słynie ze swojego zarówno nadmorskiego i portowego charakteru, jak i  artystycznej duszy.  Jest całkowicie inna od kurortowego Agadiru - wietrzna, zabytkowa, kolorowa i wyluzowana. Fale rozbijające się o jej mury są głównym widowiskiem i wzbudzają podziw. Można się na nie  patrzeć godzinami. Poza tym jest absolutnym zagłębiem pięknych rzeczy - ceramiki, dywanów, tekstyliów, wyrobów z drewna i skóry.  Można tu stracić fortunę. I oczywiście jest to rejon arganów, więc same centrum produkcji olejków arganowych. 

 

dzień 6

dzień 5

Nie samą jogą człowiek żyje...jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to Maroko jest świetnym miejscem aby zacząć przygodę z deską i falami.  Damy Wam okazję pobawić się trochę z własną równowagą, siłą mięśni, koncentracją. Łapać fale nie jest łatwo, ale to świetna zabawa.  

Joga rano i wieczorem, jak każdego dnia. 

 

Piesza wyprawa do groty. Czeka nas trochę kilometrów do przejścia, ale żeby było przyjemniej, zabierzemy ze sobą osły. Oprócz tego, że umilą nam wędrówkę, to gdy będziecie zmęczeni pomogą Wam iść. Lunch będzie na nas czekał w grocie. Będzie też można się wykąpać i odpocząć.  

 

dzień 7

Na ostatni dzień pobytu idziemy do hammamu - lokalnego, czyli  tam gdzie chodzą Marokańczycy. Hammam to tradycja Maroka, miejsce spotkań i relaksu. Hammam jest publiczny, wymaga też zrozumienia jak inna jest kultura tutaj, gdzie dotyk jest czymś dużo bardziej naturalnym niż w chłodnym obejściu europejskim.  

Oprócz pielęgnacji ciała będzie to również doznanie kulturowe. 

dzień 8

ostatnie śniadanie, ostatnia szansa na kąpiel w basenie i odwozimy Was na lotnisko.  

CENA; 800 euro

GRUPA: 10 osób

TERMIN: 16-23/03/2024

 

ZAPEWNIAMY:

 

zakwaterowanie w willi z basenem 

wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja - z wyjątkiem dnia w Essaouirze, wówczas lunch we własnym zakresie)

dodatkowe zajęcia wymienione w programie

transport z i na lotnisko w Agadirze

jogę 2 x dziennie:

godzinna, energetyzująca vinyasa joga rano i godzinna, rozciągająca yin joga wieczorem.

Medytacja przed snem. 

Nie trzeba mieć doświadczenia z jogą. 

 

Prowadząca jogę - Agnieszka Passendorfer: nauczycielka jogi w Yoga Republic, autorka książek o jodze i naczelna portalu Boso Na Macie.