paszport - ważny minimum 3 miesiące

śpiwór - z temperaturą komfortu do 15 stopni

klapki + kostium kąpielowy

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

latarkę

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety.

 

 

co zabrać na rajd:

JEDŹ z NAMI

Czerwone miasto - Marrakesz jest cały w kolorze ochry.

Dzisiaj jest dzień zwiedzania - sławny plac Jmaa El Fnaa, pałace, ogrody Yves Saint Laurent (Majorelle), grobowce Saadytów, ukryte ogrody w medinie.

Marrakesz tętni życiem, jest zabiegany i pełen gości. Na chwilę odpoczynku możecie przystanąć na lunch w jednej z wielu knajp z tarasem, skąd widać całą okolicę.

Kolacja w riadzie.

Zmierzamy plażami w kierunku Essaouiry. Czekają nas plaże z wielkimi wydmami,  ogromne klify i całkiem strome przejścia trawersami. I najpiękniejsze widoki na ocean.

Na dzisiejszy wieczór wracamy do domu.  

Dzień plaż - przemierzamy plażę, przy której nocowaliśmy i wjeżdżamy na klify, skąd widać, jak zazwyczaj niespokojny Ocean rozbija się o skały. Na lunch dojeżdżamy do małej oazy, schowanej za wielką wydmą. Z jednej strony plaża - z drugiej małe kaskady, które zapewniają zielony krajobraz.

Druga połowa dnia to nadal plaże, czasem z czarnym piaskiem, i galopy.

Obóz tuż przy plaży.

Dziś dużo wąwozów, koryt rzek, by na koniec dnia zobaczyć rozbijające się o skały fale Atlantyku. Obóz rozbijamy u mieszkańców, tuż przy plaży, w klimatycznej acz bardzo prostej miejscówce.  Będzie można wykąpać się w falach Oceanu po całym dniu jazdy. Kolacja z widokiem na topiące się w Oceanie słońce - niezapomniana. 

Wyjeżdżamy na cały dzień konno. Jedziemy przez berberyjskie wioski, zobaczycie krajobraz marokańskiej wsi. Czeka nas surowy widok wyschniętej ziemi, wyglądającej na ukojenie przez wodę. Koryta rzek będą puste i wyschnięte, czekając na przyjęcie deszczu. Argany będą wyglądały jakby umarły, ale one też czekają na zbawienną wilgoć. 

Obóz rozbijamy pod araganami, .

Po śniadaniu wybieramy się do miasta - ESSAOUIRY, zahaczając po drodze o Spółdzielnię arganową. Będzie można zobaczyć jak robi się "złoto Maroka". 

Essaouira jest spokojniejsza od Marrakeszu, mniej natarczywa i w większym spokoju można tu zrobić zakupy. Zwiedzimy mury obronne miasta, o które rozbijają się fale Oceanu, będzie można zobaczyć port  i przejdziemy się po tradycyjnym targu.

Lunch jemy na mieście - Essaouira jest bogata w ryby i owoce morza, które można samemu wybrać i oddać do przyrządzenia w pobliskiej knajpie. 

Jesli nie udało nam się wyjechać pierwszego dnia na zachód słońca, to jest ten dzień kiedy to nadrobimy - wyprawę zakończymy kolacja w stajni przy ognisku.  Po kolacji wyruszacie do Marrakeszu.   

*w zależności od daty rajdu, przylot jest do Agadiru lub Marrakeszu. 

Lądujecie w Agadirze*, jednym z najpopularniejszych kurortów nad Oceanem w Maroku. Ale omijamy kurort i jedziemy w drogę do małej wioski nad Atlantykiem - Sidi Kaouki. Droga będzie trwała ok. 3,5 h.

Jeśli uda Wam się przylecieć porannym lotem i nie będziecie zbyt zmęczeni podróżą, już dzis na wiczór zabierzemy Was do stajni. 

Wyjedziemy na 3h teren na zachód słońca na plażę. Będzie to świetna okazja do poznania koni i szybkiej próby, jak sie u nas jeździ.

Nocleg ze wspólną kolacją w willi.

dzień 4

dzień 3

dzień 2

dzień 8

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 5

dzień 1

Wietrzne miasto Essaouira, czerwone miasto Marrakesz i konie

MAROC à CHEVAL

najlepsze rajdy konne w Maroku

Po śniadaniu czeka Was droga powrotna do Agadiru (ok.4,5 h) lub na lotnisko w Marrakeszu (30 min.)

GRUPA: 12 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 870 euro

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery, przewodnika w Marrakeszu

DODATKOWE KOSZTY:

lot, bilety wstępu w Marrakeszu, hammam, ubezpieczenie

DATY: 01-08/11/2024