co zabrać na rajd:

paszport - ważny minimum 3 miesiące

klapki + kostium kąpielowy

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety,

 

 

JEDŹ z NAMI

Essaouira - portowe miasto, gdzie kręcono między innymi Grę o Tron i Otella. Z przepięknymi murami fortecznymi, o które rozbijają się fale Oceanu. W Essaouirze jest też port, gdzie można zakupić to, co właśnie złowiono rano, targ rybny z owocami morza, które można na miejscu skosztować, mnóstwo kramów i sklepików z ceramiką, dywanami, olejkami, przyprawami etc. Będzie można też pójść do lokalnego hammamu (łaźni), by się porządnie wymyć i wymasować po rajdzie.

 

Dajemy odpocząć koniom i po śniadaniu wyruszamy spróbować swoich sił na desce.  Dostaniecie cały sprzęt i pod okiem instruktora spróbujecie jak to jest łapać fale. Godzina surfingu w Atlantyku pod okiem instruktora. Ci, którym się spodoba będą mogli zostać dłużej, by poćwiczyć nowo nabyte umiejętności.

Wieczorem wyjazd na wielbłądach lub quadach - w zależności od upodobań, na kolejny zachód słońca nad Oceanem. 

Dzisiaj trochę odpoczynku - wyruszamy końmi na oklep na plażę. Kapiemy się w Oceanie, robimy piękne zdjęcia (więc można zabrać również kreacje na sesje),

Dla chętnych galop na oklep po plaży. 

Na luch wracamy do domu. A na wieczór wyruszamy na 2 godzinny teren na zachód słońca. 

Znów wyjeżdżamy na plażę, tym razem w stronę Essaouiry. Wspinamy się na wysokie klify i zjeżdżamy na wielkie wydmy uformowane na plaży.  Czeka nas dużo galopów, lunch pod eukaliptusami lub na plaży i powrót do domu stromymi skarpami.  

Widoki dziś będą wyjątkowe, ale też poziom trudności zjazdów nieco trudniejszy.

 

Wracamy - ale zmienimy nieco trasę. Choć i tym razem nie zabraknie plaż i galopów. Lunch w cieniu arganów, ale przy plaży, tak by móc się wykąpać. Na noc wracamy do domu. 

 

Rano śniadanko z świeżo wyciskanym sokiem i jedziemy do stajni. Nasze konie mieszkają bardzo blisko naszego domu, ale ścieżka jest piaszczysto wyboista, dlatego dojazd do stajni zajmuje aż 5 minut :)  Przydzielamy konie i ruszamy w trasę.

Przed nami nieco westernowych krajobrazów z niską roślinnością, arganami i Atlantykiem w tle. Po chwili zjeżdżamy na szerokie, puste plaże. Dużo galopów przy falach Oceanu. Dojeżdżamy do małych kaskad, które w lato mogą nie obfitować w odę. Jemy lunch na plaży i kapiemy się z końmi. Na druga połowę dnia ruszmy dalej przed siebie na kolejne plaże, by na koniec wjechac w wąskie ścieżki gór i dojechać do obozu.

Rozbijamy sie u mieszkańców, z widokiem na Ocean i w pobliżu plaży. Znów na wieczór bedzie mozna zanurzyć się w falach.  

Lądujecie w Agadirze, jednym z najpopularniejszych kurortów nad Oceanem w Maroku. Ale że nasze rajdy są poza utartym szlakiem, to omijamy kurort i jedziemy w drogę do małej wioski nad Atlantykiem - Sidi Kaouki. Droga będzie trwała ok. 3,5 h. Nocleg z wspólną kolacją w willi.

dzień 4

dzień 3

dzień 2

dzień 8

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 1

WAKACJE z końmi nad ATLANTYKIEM, czyli dużo plaż, wody i zabawy

MAROC à CHEVAL
najlepsze rajdy konne w Maroku

Po śniadaniu czeka Was droga powrotna do Agadiru (ok.4,5 h)

GRUPA: 10-12 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 740 euro

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery

DODATKOWE KOSZTY:

lot, lunch w drodze powrotnej, ubezpieczenie

DATY: 02/07 - 09/07/2023

         09/07 - 16/07/2023