co zabrać na rajd:

paszport - ważny minimum 3 miesiące

klapki + kostium kąpielowy

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety,

 

 

JEDŹ z NAMI

Essaouira - portowe miasto, gdzie kręcono między innymi Grę o Tron i Otella. Z przepięknymi murami fortecznymi, o które rozbijają się fale Oceanu. W Essaouirze jest też port, gdzie można zakupić to, co właśnie złowiono rano, targ rybny z owocami morza, które można na miejscu skosztować, mnóstwo kramów i sklepików z ceramiką, dywanami, olejkami, przyprawami etc. 

 

Dzisiaj trochę odpoczynku - wyruszamy końmi na oklep na plażę. Kapiemy się w Oceanie, robimy piękne zdjęcia (więc można zabrać również kreacje na sesje),

Dla chętnych galop na oklep po plaży. 

Na luch wracamy do domu. A potem dla chętnych czeka lokalny hammam.

Jeśli ktoś nie ma ochoty na kulturową przygodę w marokańskiej łaźni, można się z ani wybrać na przejażdżkę wielbłądem lub quadem po plaży.  

Kolejny dzień konno - tym razem kierujemy się na północ, w stronę Essaouiry. Krajobraz będzie wydmowy, czasem wręcz pustynny. Dużo klifów i stromych zejść. Lunch w jaskini nad Oceanem.  

Na kolację zajeżdżamy do domu.

Wracamy do domu, ale inna trasą. Będzie więcej klifów, ale też nie zabraknie plaż. Lunch jemy na plaży. Cały dzień spędzamy na koniach. Pod wieczór dojeżdżamy do domu i jemy kolację w naszej stałej miejscówce.   

 

Wsiadamy na konie. Zabieramy podstawowe rzeczy ze sobą, bo wyjeżdżamy na 2 dni. Dzisiaj śpimy w surferskiej miejscówce, prostek=j, ale niezwykle klimatycznej, przy samej plaży. Żeby tam dojechać będziemy musieli przemierzyć konno trochę plaż, i trochę ścieżek wśród arganów. Będą galopy, Ocean i piękne widoki.  

Naszą przygodę zaczynamy od spróbowania swoich sił na desce.  Dostaniecie cały sprzęt i pod okiem instruktora spróbujecie jak to jest łapać fale. Godzina surfingu w Atlantyku pod okiem instruktora. Ci, którym się spodoba będą mogli zostać dłużej, by poćwiczyć nowo nabyte umiejętności.

Wieczorem wyjazd konno w teren na zachód słońca.

Lądujecie w Agadirze, jednym z najpopularniejszych kurortów nad Oceanem w Maroku. Ale że nasze rajdy są poza utartym szlakiem, to omijamy kurort i jedziemy w drogę do małej wioski nad Atlantykiem - Sidi Kaouki. Droga będzie trwała ok. 3,5 h.

Nocleg z wspólną kolacją w willi.

dzień 4

dzień 3

dzień 2

dzień 8

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 1

WAKACJE z końmi nad ATLANTYKIEM, czyli dużo plaż, wody i zabawy

MAROC à CHEVAL

najlepsze rajdy konne w Maroku

Po śniadaniu czeka Was droga powrotna do Agadiru (ok.4,5 h)

GRUPA: 12 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 850 euro

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery

DODATKOWE KOSZTY:

lot, lunch w drodze powrotnej, ubezpieczenie

DATY: 02/07 - 09/07/2024

         13/07 - 20/07/2024

         23/07 - 30/07/2024