GRUPA: 10 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 3500 pln

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery

DODATKOWE KOSZTY:

lot, lunch w drodze powrotnej, ubezpieczenie

DATY: 26/06 - 03/07/2022

         04/09 - 11/09/2022

 

 

 

 

Po śniadaniu czeka Was droga powrotna do Agadiru (ok.4,5 h)

Relaks w Sidi Kaouki, czyli rajd gwiaździsty

dzień 1

dzień 5

dzień 6

dzień 7

dzień 8

dzień 2

dzień 3

dzień 4

Lądujecie w Agadirze, jednym z najpopularniejszych kurortów nad Oceanem w Maroku. Ale że nasze rajdy są poza utartym szlakiem, to omijamy kurort i jedziemy w drogę do małej wioski nad Atlantykiem - Sidi Kaouki. Droga będzie trwała ok. 3,5 h. Nocleg z wspólną kolacją w willi.

 

Rano śniadanko z świeżo wyciskanym sokiem i jedziemy do stajni. Nasze konie mieszkają bardzo blisko naszego domu, ale ścieżka jest piaszczysto wyboista, dlatego dojazd do stajni zajmuje aż 5 minut :)  Przydzielamy konie i ruszamy w trasę.

Przed nami las tamaryszkowy, trochę górskich ścieżek, berberyjskich wiosek i ścieżek wśród arganów - trasa spokojniejsza, na zapoznanie się z końmi, dużo stępa, ale nie obędzie się bez galopów jeden za drugim. Po drodze zatrzymamy się na lunch - gdzieś pod arganowcami, żeby pod błękitnym niebem zjeść przygotowany przez naszego kucharza posiłek.

Na koniec dnia galop po plaży.

Popołudniem dotrzemy do naszej bazy. Wieczory to plaża lub basen lub wspominanie dnia przy herbacie, winie...i marokańska kolacja, jak co dzień.

 

Dziś wyjeżdżamy na plaże. Tym razem kierujemy się w stronę Oceanu, by przedrzeć się przez wąskie ścieżki klifów i zejść na rozległe plaże. Podłoże na plażach zależne jest od przypływów i odpływów.  Czasem będziemy galopować w linii ochlapując się wodą, czasem  będzie mogli rozwinąć się na niemal całą szerokość plaży. Lunch przy wodospadach, w oazie, gdzie tuż za wydmą kryje się Atlantyk. W zależności od pogody będziemy mogli pobawić się z końmi w wodzie na oklep.

Znów wyjeżdżamy na plażę, tym razem w stronę Essaouiry. Wspinamy się na wysokie klify i zjeżdżamy na wielkie wydmy uformowane na plaży.  Czeka nas dużo galopów, lunch pod eukaliptusami lub na plaży i powrót do domu stromymi skarpami.  

Widoki dziś będą wyjątkowe, ale też poziom trudności zjazdów nieco trudniejszy.

 

Ostatni cały dzień konno - wjeżdżamy w wąwozy, mijamy berberyjskie kamienne domy i chaty rybackie, wspinamy się trochę w góry, by na drugą połowę dnia zjechać na plaże.

Nie obędzie się dziś bez wielu galopów.

Dziś wszystko zależy od pogody - jeśli będzie ciepło i bezwietrznie, pojedziemy na oklep na plażę pokąpać się z końmi, pobawić się w wodzie i popróbować galopów na oklep.

Jeśli jednak pogoda nam nie pozwoli zabierzemy Was na  jazdy quadami po plaży. A jeśli nie jesteście miłośnikami motoryzacji, to czekają na Was majestatyczne wielbłądy.

 

Wieczorem pojedziemy na 2h przejażdżkę na zachód słońca na plaży.

Essaouira - portowe miasto, gdzie kręcono między innymi Grę o Tron i Otella. Z przepięknymi murami fortecznymi, o które rozbijają się fale Oceanu. W Essaouirze jest też port, gdzie można zakupić to, co właśnie złowiono rano, targ rybny z owocami morza, które można na miejscu skosztować, mnóstwo kramów i sklepików z ceramiką, dywanami, olejkami, przyprawami etc. Będzie można też pójść do lokalnego hammamu (łaźni), by się porządnie wymyć i wymasować po rajdzie.

 

JEDŹ z NAMI

co zabrać na rajd:

paszport - ważny minimum 3 miesiące

klapki + kostium kąpielowy

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety,