co zabrać na rajd:

JEDŹ Z NAMI

paszport - ważny minimum 3 miesiące

klapki + kostium kąpielowy

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety,

Essaouira - portowe miasto, gdzie kręcono między innymi Grę o Tron i Otella. Z przepięknymi murami fortecznymi, o które rozbijają się fale Oceanu. W Essaouirze jest też port, gdzie można zakupić to, co właśnie złowiono rano, targ rybny z owocami morza, które można na miejscu skosztować, mnóstwo kramów i sklepików z ceramiką, dywanami, olejkami, przyprawami etc. Będzie można też pójść do lokalnego hammamu (łaźni), by się porządnie wymyć i wymasować po rajdzie.

Dziś wszystko zależy od pogody - jeśli będzie ciepło i bezwietrznie, pojedziemy na oklep na plażę pokąpać się z końmi, pobawić się w wodzie i popróbować galopów na oklep.

 

Wieczorem pojedziemy na 2h przejażdżkę na zachód słońca na plaży.

Ostatni cały dzień konno - wjeżdżamy w wąwozy, mijamy berberyjskie kamienne domy i chaty rybackie, wspinamy się trochę w góry, by na drugą połowę dnia zjechać na plaże.

Nie obędzie się dziś bez wielu galopów.

Znów wyjeżdżamy na plażę, tym razem w stronę Essaouiry. Wspinamy się na wysokie klify i zjeżdżamy na wielkie wydmy uformowane na plaży.  Czeka nas dużo galopów, lunch w jaskini i powrót do domu stromymi skarpami.  

Widoki dziś będą wyjątkowe, ale też poziom trudności zjazdów nieco trudniejszy.

Dziś wyjeżdżamy na plaże. Tym razem kierujemy się w stronę Oceanu, by przedrzeć się przez wąskie ścieżki klifów i zejść na rozległe plaże. Podłoże na plażach zależne jest od przypływów i odpływów.  Czasem będziemy galopować w linii ochlapując się wodą, czasem  będziemy mogli rozwinąć się na niemal całą szerokość plaży. Lunch przy wodospadach, w oazie, gdzie tuż za wydmą kryje się Atlantyk. Na lunchu będzie czas, by się wykąpać w Oceanie.

 

Po śniadaniu jedziemy do stajni. Nasze konie mieszkają dość blisko naszego domu, ale ścieżka jest piaszczysto wyboista, dlatego to będzie mały offroad naszym 4x4. Przydzielamy konie i ruszamy w trasę.

Przed nami las tamaryszkowy, trochę górskich ścieżek, berberyjskich wiosek i ścieżek wśród arganów - trasa spokojniejsza, na zapoznanie się z końmi, dużo stępa, ale nie obędzie się bez galopów jeden za drugim. Po drodze zatrzymamy się na lunch - gdzieś pod arganowcami, żeby pod błękitnym niebem zjeść przygotowany przez naszego kucharza posiłek.

Na koniec dnia galop po plaży.

Popołudniem dotrzemy do naszej bazy. Wieczory to basen, wspominanie dnia przy herbacie, winie...i marokańska kolacja.

 

Na ten rajd można do nas przylecieć albo do Agadiru, albo do Marrakeszu. Jeździmy w malej wiosce na Oceanem, więc żeby do nas dotrzeć czekać Was jeszcze podróż z lotniska. Z obu portów lotniczych drogi wynosi około 3,5 h jazdy.  Po przylocie lokujecie się u nas w willi z basenem - 

my przygotowujemy kolację, a Wy macie czas na odpoczynek po podróży.

dzień 4

dzień 3

dzień 2

dzień 8

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 1

Relaks w Sidi Kaouki, czyli rajd gwiaździsty

MAROC à CHEVAL

najlepsze rajdy konne w Maroku

*rajd z jogą jest typowo sportowy - zajęcia prowadzone są przez polską instruktorkę - Agnieszkę Passendorfer. Godzinna, energetyzująca vinyasa joga rano i godzinna, rozciągająca yin joga wieczorem. Medytacja przed snem. 

Zajęcia będą odbywać się na tarasie lub na plaży. 

Nie trzeba mieć doświadczenia z jogą. 

Joga jest dodatkiem do rajdu, oprócz zajęć jogowych, codziennie jeździmy konno.  

Prowadząca jogę - Agnieszka Passendorfer: nauczycielka jogi w Yoga Republic, autorka książek o jodze i naczelna portalu Boso Na Macie. 

Po śniadaniu czeka Was droga powrotna do Agadiru (ok.4,5 h)

GRUPA: maks.12 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 850 euro; 

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery

DODATKOWE KOSZTY:

lot, lunch w drodze powrotnej, ubezpieczenie

DATY: 09/03 - 16/03/2024 + joga

         26/04 - 03/05/2024

         21/06 - 28/06/2024

         09/08 - 16/08/2024

         23/08 - 30/08/2024 + joga

         04/10 - 11/10/2024