Powrót do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się ponownie w tętniącym życiu Marrakeszu. 

Tym razem po śniadaniu wyruszamy samochodem na putynne wydmy. Przed nami ok 100 km po bezdrożach, wśród gór i ogromnych przestrzeni. Jedziemy 4x4, więc możemy wjechać w piach i na wydmy. Camping, do którego zmierzamy położony jest wśród wysokich piaskowych gór. Śpimy w dużych namiotach z łóżkami, dywanami. Jest prysznic z gorącą wodą, salon, gdzie jemy i miejsce na ognisko.

Sahara jest magiczna przede wszystkim w nocy, gdy ma się wrażenie, że gwiazdy zawieszone są tak nisko, że można ich dotknąć. Pod rozgwieżdżonym niebem rozpalimy ognisko, rozstawimy bębny i pobawimy się razem pod szerokim niebem Sahary.

 

paszport - ważny minimum 3 miesiące

krem psłoneczny (z filtrem nie mniejszym niż 50)

okulary psłoneczne (koniecznie!)

chusteczki dezynfekujące do rąk

bidon na wodę (ewentualnie)

nakrycie głowy (kapelusz, czapka, chusta)

gotówka: euro lub dolary

ubiór na konie: luźne koszule, chroniące przed wiatrem i słońcem, skarpetki jeździeckie, adidasy lub sztyblety, rękawiczki

 

 

co zabrać na rajd:

JEDŹ z NAMI

Wąskie ścieżki, rzeka, gaje palmowe, gliniane domy, dużo galopów w egzotycznej scenerii Zagory.  Jak co dzień świeżo przygotowany lunch zjemy po drodze, dając koniom również chwilę odpoczynku. Po całodziennej wyprawie czas na relaks przy kolacji, bębnach i lampce wina.

Znów na konie. Tym razem skierujemy się w drugą stronę  - przejedziemy przez wąskie ścieżki wśród gór Zagory, by wydostać się na okoliczne hamady. Przez księżycowe przestrzenie pokryte gdzieniegdzie akacjami i tamaryszkami dotrzemy do piaszczystych wydm Tinfou. 

Konie, konie, dziś będą konie! A więc dziś wskakujemy w siodła i ruszamy na naszych rumakach w trasę. Jeździmy cały dzień, ok. 5 h z przerwą na lunch, który jemy pod palmami. Trasa poprowadzi nas przez berberyjskie wioski zbudowane z gliny i słomy, okoliczne ogrody pełne kolendry i palm daktylowych, wjedziemy na wzniesienia, z których roztacza się piękna panorama na okolicę. Popołudniem wracamy odstawić konie do stajni i siebie do hotelu.

Dziś wyruszamy w długą drogę na południe kraju - do Zagory, gdzie w okresie zimowym prowadzimy naszą stajnię. Droga będzie prowadziła przez góry Atlas, wśród ośnieżonych szczytów. Będzie dużo zakrętów, zmian wysokości, dlatego podróż zajmie nam ok. 7 h. Wynagradzają to widoki - od skalistych gór Atlasu, pokrytych śniegiem szczytów, po oazy z kwitnącymi drzewami w dolinach, księżycowe góry Anty Atlasu i  gaje palmowe w okolicach Zagory.

Lądujecie w Marrakeszu, jednym z najpopularniejszych miast Maroka. Kolorowe dywany, góry przypraw, zapach skór, niekończące się kramy, korzenna kawa, słodki nugat, zaklinacze węży...wąskie uliczki, orientalne jedzenie, wysypujące się owoce, miliony oliwek...oto plac Jmaa El Fnaa . To tam dziś rozpoczniecie przygodę z Marokiem. Na koniec odpoczynek w riadzie, z kolacją na tarasie - wszystko w tradycyjnym marokańskim stylu.

dzień 4

dzień 3

dzień 2

dzień 8

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 1

ZAGORA, czyli ogrody, wioski, gaje palmowe + samochodowa wyprawa na wydmy

MAROC à CHEVAL

the best horse trails in Morocco

GRUPA: 10 osób

POZIOM: zaawansowany/swobodny galop

CENA: 3800 pln

zawiera: noclegi, wyżywienie, konie, transfery

DODATKOWE KOSZTY:

lot, posiłki w drodze z Marrakeszu do Zagory i z Zagory do Marrakeszu, wejścia do zabytków w Marrakeszu, ubezpieczenie

DATY: 05/12 - 12/12/2022

         09/01 - 16/01/2023

Home, sweet home, czyli podróż do domu.